A tűzvédelmi oktatás felkészíti az embereket a tűzveszély felismerésére és megelőzésére, a tűzveszélyes anyagok kezelésére, az elektromos készülékek használatára és a tűz lehetőségének minimalizálására.
A tűzvédelmi oktatás rendjét és folyamatát az 1996. évi XXXI. 22.§ szabályozza; eszerint ismétlődőnek kell lennie, és minden munkáltató számára kötelező azt rendszeresen megtartani, illetve az oktatási naplóban dokumentálni. Az oktatás során a munkavállalók megismerkedhetnek
- a munkahely tűzvédelmi jellemzőivel (dohányzásra vonatkozó előírások, stb.),
- a munkafolyamatok és áruk tűzveszélyességével,
- a tűzjelzés módjával,
- a tűz esetén követendő feladatokkal (biztonsági jelzések, feliratok, menekülési útvonalak, stb.),
- a rendelkezésre álló tűzoltó felszerelések helyes használatával,
- valamint a munkahelyi Tűzvédelmi Szabályzat előírásaival.
A tűzvédelmi oktatás előnyei
A tűzvédelmi oktatáson a munkavállalók megtudják, hogy hogyan kell gyorsan és hatékonyan reagálni egy tűzeset során. A megfelelő eljárások ismerete – például a tűzjelzési rendszer használata, a menekülési útvonalak ismerete és a tűzoltó készülékek helyes használata – kulcsfontosságú lehet az életek megmentésében és a kár minimalizálásában.
A tűzvédelmi oktatás tehát kiemelkedő fontosságú mindenki számára, mivel segít megelőzni a tűzeseteket, valamint biztonságosan reagálni, ha azok mégis bekövetkeznek. Az oktatás előnyei nem csak az egyénekre, hanem a közösségekre és az egész társadalomra is kihatnak, hiszen segítenek megőrizni az életeket, minimalizálni a károkat, javítani az általános biztonságot.
Cégünk többek között tűzvédelmi oktatások szervezésében is tapasztalt, így, ha szüksége lenne szolgáltatásunkra, illetve, ha kérdése lenne, Önnek is érdemes felvennie a kapcsolatot velünk megadott elérhetőségeink egyikén! Tegye meg még ma, és kérjen kollégáinktól árajánlatot is!